Rule, Britannia!
Donax
In Rule, Britannia! brengt Donax de meest sprankelende en virtuoze muziek voor hobo, fagot en piano uit het Verenigd Koninkrijk. De Britse muziekgeschiedenis blijkt een ware schatkamer voor de dubbelrietinstrumenten, met muziek van onder andere Ralph Vaughan Williams en zijn sterk getalenteerde leerlinge Madeleine Dring.
Maar dit concert is meer dan muziek alleen. Tijdens het concert vertellen Bram en Luc honderduit over hun instrumenten: over Lucs zeldzame Franse fagot die ooit standaard was in Engeland, over de mysterieuze althobo, ook wel ‘Engelse hoorn’ genoemd, en over hun leven als musicus. Samen blikken de heren terug op meer dan 100 jaar muzikale ervaring.
De cd A Tale of Reeds die ze samen maakten, ging de hele wereld rond en werd in de vakpers met lovende kritieken onthaald.
Uitvoerders
- Bram Nolf, hobo en althobo
- Luc Loubry, fagot
- Hans Ryckelynck, piano
Programma
- Geoffrey Bush – Trio
- Madeleine Dring – Trio voor hobo, fagot en piano
- Madeleine Dring – Italian Dance
- Ralph Vaughan Williams – Six Studies in English Folk Song
- Peter Hope – Four sketches
Praktisch
- Locatie: Kwaremontkerk, Kwaremontplein 8, 9690 Kluisbergen
- Timing: vrijdag 21 november − 20:15
- Ticketreservering: https://www.kluisbergen.be/activiteitenkalender/donax-rule-britannia-ikv-het-festival-van-vlaanderen, 05 523 16 19
Coverbeeld © Paul Decloedt





