Programma 2011

In 2011 vond de 54e editie van Gent Festival van Vlaanderen plaats. Die 54e editie stond volledig in het teken van Stars! Tussen 17 september en 9 oktober brachten wereldorkesten, megasterren, unieke artiesten en ensembles grootse, kleine, bedwelmende programma's op de mooiste en origineelste plekjes van Gent en Oost-Vlaanderen.

 

17-09-2011 OdeGand, openingsfeest van Gent Festival van Vlaanderen
Ass-Dur (Duitsland)
Tanto Amore Segreto (België)
Denis Patkovic (Duitsland)
Vanessa Alves (Portugal)
Edmar Castaneda Duo (Colombia/Verenigde Staten)
David Orlowsky Trio (Duitsland)
Alfonso Losa & Cuadro (Spanje)
Magalie Léger & Rosasolis Ensemble (Frankrijk)
OdeGand goes Baltic (Estland, Letland, Litouwen)
Dorel Golan (Israël)
Die Singphoniker (Duitsland)
Georgette Leblanc (België)
Fahmi Alqhai (Spanje)
Gruppo Ocarinistico Budriese (Italië)
David Moss (Verenigde Staten)
The Vegetable Orchestra (Oostenrijk)
Das Pop Classic Partition & Spectra Ensemble (België)
Het Lam Gods bezongen (België)
Dame Evelyn Glennie (Schotland)
Locatie: Centrum Gent

 

19-09-2011 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yannick Nézet-Séguin
Programma:
A. Bruckner - Symfonie 8
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

20-09-2011 Kittanodai Gagaku Kai Orkest
Programma:
Woordje uitleg over gagaku door Prof. Dr. Andreas Niehaus (UGent)
Kangen muziek
'Hyôjô Netori' en 'Etenraku' (hemelse muziek)
Bugaku - dans en muziek
'Kanshû' (district Ganzhou')
'Kochô' (vlinders uit Hu)
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

20-09-2011 Jacques Ammon & Artemis Quartett
Programma:
W.A. Mozart - Präludien und Fugen KV 405 nrs 4 en 2
A. Piazzolla - Canto y Fuga
A. Piazzolla - Soledad
A. Piazzolla - Primavera Porteña
A. Piazzolla - Suite del Angel
A. Piazzolla - Concierto para Quinteto
L. van Beethoven - 'La Malinconia' uit Strijkkwartet nr. 6 in Bes, op. 18 nr. 6
L. van Beethoven - Große Fuge op. 133
A. Villoldo - El Choclo
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

21-09-2011 Hofkapelle & Kammerchor Stuttgart o.l.v. Frieder Bernius
Programma:
F. Liszt - Vater unser (a capella)
F. Schubert - Symfonie 7 'De onvoltooide'
W.A. Mozart - Requiem KV 626
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

22-09-2011 Isabel Bayón Compañía Flamenca 
Programma:
En la horma de sus zapatos
Locatie: Capitole

 

23-09-2011 Wim Mertens intiem
Programma:
A starry wisdom (creatie)
A Man Of No Fortune And With A Name To Come (1986)
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

25-09-2011 Avanti!, muzikale fietstocht
Fatback Brass Band
The Tribal Touch
Las Hermanas Caronni
Wim Winters
François Cys
Marjolein Deckers Kwartet
Aifoon
Tricycle
Thomas Baeté en Romina Lischka
Libra
Peter Jacquemyn
Spiral Consort
Matrix
Wishful Singing
Marlon Titre
Blindnote
Locatie: Deinze - Bachte-Maria-Leerne - Deurle - Astene

 

26-09-2011 Spectra Ensemble o.l.v. Filip Rathé
Programma:
Sternenrest
Locatie: Leeszaal Boekentoren

 

27-09-2011 Psallentes Femina
Programma:
Jacobus ... Jacobe!
Santiago in de Codex Calixtinus
Locatie: Kloosterkerk Paters Karmelieten

 

27-09-2011 Rebecca Carrington & Colin Brown
Programma:
Me and my cello
Locatie: Capitole

 

28-09-2011 Wim Mertens & ensemble
Programma:
A starry wisdom (creatie)
Series of ands - Immediate givens (2011)
Locatie: Capitole

 

29-09-2011 La Escolania de Montserrat o.l.v. Bernat Vivancos
Programma:
Werk van de Mestres de l'Escolania de Montserrat (14e-21e eeuw)
Locatie: Sint-Pieterskerk

 

29-09-2011 Claron McFadden & Arditti Quartet
Programma:
A. Webern - Fünf Sätze für Streichquartett op. 5
B. Bartók  - Strijkkwartet nr. 3
A. Schönberg - Strijkkwartet nr. 2 in fis op. 10
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

30-09-2011 BBC Symphony Orchestra o.l.v. Sylvain Cambreling
Carolin Widmann (viool)
Sarah Jane Brandon (sopraan)
Programma:
R. Saunders - Vioolconcerto (Belgische première)
G. Mahler - Symfonie 4
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

30-09-2011 Icebreaker & BJ Cole - Apollo
Productie: Third Ear
Originele Opname Apollo: Brian Eno, Roger Eno en Daniel Lanois, 1983
Locatie: Kunstencentrum Vooruit

 

01-10-2011 Venetiaans Bal
Een walhalla van klanken, geuren en smaken
Met o.a.:
Zefiro Torna
Zusjes Chaimbeul
Jonathan De Ceuster
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

02-10-2011 KidsOdeGand
De Kleine Prins en zijn muzikale planeten
Met o.a.:
Alice Pilastre & Madeleine Nieuwlaat
Mairi & Steaphanaidh Chaimbeul
Aerts & Lischka & Vanden Eynde
Compagnie Violala
Eric Van Osselaer & François Cys
Les Structures Musicales
Valentin Duchamp & Sofie Sweygers
Martien Groeneveld
Tarik Barri & Chantalla Pleiter
Taeckele Soepboer & Chantalla Pleiter
Locatie: Bijloke-site

 

04-10-2011 Christoph Prégardien & Oxalys
Christoph Prégardien (tenor)
Een ode aan Maeterlinck
Programma:
M. Reger - Eine romantische Suite op. 125
A. von Zemlinsky - Maeterlincklieder op. 13
A. von Zemlinsky - Zwei Sätze für Streichquintett
G. Mahler - Lieder eines fahrenden Gesellen
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

05-10-2011 uFo = Fou!
Unidentified Festival Objects
Project om studenten warm te maken voor klassieke muziek
Locatie: Diverse auditoria Universiteit Gent & Hogeschool Gent

 

05-10-2011 Anne Sofie Von Otter, Daniel Hope & Bengt Forsberg
Anne Sofie Von Otter (mezzosopraan)
Daniel Hope (viool)
Bengt Forsberg (piano)
Programma:
Terezín - Theresienstadt
Locatie: Vlaamse Opera

 

06-10-2011 Petrus - Robo à GoGo
Concept, regie: Petrus (BE)
Muziek: Michiru Oshima (JP) & DJ Wordy (CN)
Dansers & rapster: Four Horsemen D.C. (PH)
Producent: Service to others vzw (BE-)
Co-producenten: Handelsbeurs Concertzaal, Gent Festival van Vlaanderen, Stad Hasselt, Provincie Limburg
Orkest: Belgische Kamerfilharmonie
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

07-10-2011 Topology
Jazz Down Under
Programma:
J. Zorn - o.a. Cobra en diverse Masada pieces (o.a. Hazor)
Locatie: Koninklijk Conservatorium

 

07-10-2011 Petrus - Robo à GoGo
Concept, regie: Petrus (BE)
Muziek: Michiru Oshima (JP) & DJ Wordy (CN)
Dansers & rapster: Four Horsemen D.C. (PH)
Producent: Service to others vzw (BE-)
Co-producenten: Handelsbeurs Concertzaal, Gent Festival van Vlaanderen, Stad Hasselt, Provincie Limburg
Orkest: Belgische Kamerfilharmonie
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

08-10-2011 Gavriel Lipkind, Brussels Philharmonic & Vlaams Radio Koor o.l.v. Antoni Wit
Gavriel Lipkind (cello)
Programma:
A. Gorecki - Amen
W. Lutoslawski - Cello concerto
K. Penderecki - Agnus Dei Polish Requiem
Entr'acte - Symphony nr. 3 in Bes op. 27
K. Szymanowski - Song of the Night; Piesn o nocy
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

09-10-2011 Monniken van het Tashi Lhunpoklooster
Programma:
The Power of Compassion
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

Concerten Festival van Vlaanderen in de provincie

09-09-2011/23-09-2011/30-09-2011/ 25-09-2011 Wim Winters
Programma:
Werk van J.S. Bach, J.C. Bach, C.Ph.E. Bach, W.A. Mozart en L. van Beethoven
Locatie: Kerk St.-Maria-Latem/ Kerk Nieuwenhove Geraardsbergen/ St. Niklaaskerk Waterland-Oudeman

 

01-10-2011/02-10-2011/17-09-2011 Psallentes Femina
Programma:
Jacobus...Jacobe! Santiago in de Codex Calixtinus
Locatie: St.-Ursmaruskerk Zegelsem/ St.-Amanduskerk Wortegem-Petegem/ St.-Jacobus-de Meerdere Haasdonk

 

07-10-2011/15-10-2011/ 21-10-2011 Oxalys
Programma:
Werk van J. Jongen, J. Cras, F. Devreese en G. Pierné
Locatie: St.-Bavokerk Baaigem/ GAC Steenberg Raadszaal/ O.-L.-V.-Middelareskerk Hijfte

 

15-10-2011/14-10-2011 Nicolas Achten & Reinoud van Mechelen
Programma:
Air de cour van Chabanceau de la Barre, d'Ambruis, Le Camus en Charpentier
Locatie: St.-Laurentiuskerk Ename/ Heilig Kruiskerk Stekene

 

16-10-2011/14-10-2011 Hindemith Trio: Jane Peeters, Paul De Clerck & Flaurent Audibert
Programma:
Werk van W.A. Mozart, J.S. Bach en P. Hindemith
Locatie: Cultuurtempel St.-Eligiuskerk Maarkedal/ Museum Dhondt-Dhaenens

 

21-10-2011 Camerata Aberta, i.s.m. Europalia. Brasil
Programma:
Werk van Braziliaanse componisten
Klassiek hedendaagse stukken uit de 20e en 21e eeuw
Internationale en nationale hedendaagse stukken
Locatie: St.-Martinuskerk Herzele

 

21-10-2011 Emanon Ensemble o.l.v. Raf Dekeninck - Solisten: Guy Penson & Erwin Deleux
Locatie: St.-Martinuskerk Ronse

 

30-09-2011 Roel Dieltiens
Programma:
Werk van J.S. Bach en Z. Kodaly
Locatie: Stadhuis Markt Oudenaarde

 

01-10-2011/02-10-2011 Duo Guido De Neve & Jan Michiels
Programma:
Werk van C. Debussy, F. Celis en A. De Boeck
Locatie: Ontmoetingscentrum Polderbos De Pinte/ St.-Martinuskerk Zomergem

 

14-10-2011 Het Kamerorkest o.l.v. Ning Kam - Solist: Jan Michiels
Programma:
Werk van A. Vivaldi, L. van Beethoven en A. Piazzolla
Locatie: St.-Pauluskerk Petegem-aan-de-Leie

 

25-09-2011/20-10-2011 Nicolas Achten & Psallentes Femina
Programma:
Psallentes Femina - Gregoriaans en polyfonisch vocaal programma uit de 12-eeuwse Codex Calixtinus
Nicolas Achten - Suberbi Colli - Italiaans vocaal repertoire met werk van S. Landi, J.H. Kapsberger, D. Mazzocchi, begeleid door theorbe
Locatie: Verschillende Aalsterse huiskamers/ CC Belgica Dendermonde

 

01-10-2011/ 22-10-2011 Benjamin Dieltjens & Jan Vermeulen
Programma:
Werk van R. Schumann, N. Gade en F. Mendelssohn
Locatie: Kapel Scheppersinstituut Wetteren/ St. Gertrudiskerk Wichelen

 

14-10-2011/13-10-2011 Capriola di Gioia
Programma:
L. Boccherini - Stabat Mater Dolorosa
Locatie: Heilig Kruiskerk Heusden/ St.-Barbarakerk Maldegem

 

02-10-2011 Koristen van Keizersberg
Programma:
Concertmis: A. De Boeck - Mis in h
Aperitiefconcert: A. De Boeck & tijdgenoten - Motetten, liederen en orgelwerken
Locatie: St.-Martinuskerk Zomergem

 

06-10-2011 Anne Cambier & Jan Vermeulen
Programma:
Liederen van F. Schubert, C. Schumann, R. Schumann en F. Mendelssohn
Locatie: College O.-L.-V.-ten-Doorn Eeklo