Programma 2010

De 53e editie van Gent Festival van Vlaanderen stond volledig in het teken van Beyond Dreams. Tussen 18 september en 7 oktober stonden wereldorkesten, wonderlijke artiesten en ensembles op het programma die groots, klein, origineel, bedwelmend werk brachten en dit op de mooiste en origineelste plekjes van Gent en Oost-Vlaanderen.

 

18-09-2010 OdeGand, openingsfeest van Gent Festival van Vlaanderen
Lavinia Meijer (Nederland)
Rhythms of Rajasthan (India)
Graupner 2010 (België/Internationaal)
Claire Huangci (USA)
Het Kamerorkest o.l.v. Ivan Meylemans (België)
The Palestrina Choir o.l.v. Blánaid Murphy (Ierland)
Niniwe (Duitsland)
Operastudio Vlaanderen (Internationaal)
Tavagna (Corsica)
Heaven and Hell (België)
Uri Caine (USA)
Aba Taano (Oeganda)
Duo Ykeda (Frankrijk/Japan)
Carla Pires zingt Ary Dos Santos (Portugal)
Quinteto El Después, Serge Molini & Gisela Marino (Argentinië/Frankrijk)
Gabriel Rivano en Victor Villadangos (Argentinië)
Seelenvoll (België)
Kodo (Japan)
Cuadro Yolanda & Eduardo Rebollar (Spanje)
Trommelvuur (Nederland)
Mama Africa - Brussels Jazz Orchestra & Tutu Puoane (België)
Locatie: Centrum Gent

 

20-09-2010 Les Agrémens & Choeur de Chambre de Namur o.l.v. Guy Van Waas
Programma:
F. Schubert - Mis in Es
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

21-09-2010 Kaffee Zimmermann
Capriola Di Gioia met Amaryllis Dieltiens (sopraan), Jurgen De Bruyn (theorbe) & Bart Naessens (klavecimbel)
Locatie: Vlaamse Opera

 

22-09-2010 Bayerischer Staatsorchester o.l.v. Kent Nagano
Programma:
R. Strauss - Metamorphosen
A. Bruckner - Symfonie Nr. 7
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

24-09-2010 The Tallis Scholars o.l.v. Peter Phillips
Programma:
T. Tallis - Loquebantur variis linguis
T. Tallis - Suscipe quaeso
J. Sheppard - Media vita
T. Tallis - Te Deum 'for meanes'
W. Byrd - O Lord, make thy servant
W. Byrd - Prevent us, O Lord
T. Tallis - Gaude Gloriosa
Locatie: Sint-Michielskerk

 

25-09-2010 The Dark Night of the Soul
Van middeleeuwen tot gothic
Qntal en Estampie
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

26-09-2010 Avanti! - muzikale fietstocht
Nomad Swing
Marockin' Brass
Langste orkest ter wereld
Toeac
Twee Straatopera's
Mit4Spiel5
Zefiro Torna
José Parrondo & Alexander Gavilan
Sandip Ghosh
Beeldentuin
Muziekdoosjes van Moniek Darge
Omer Klein
Spectra Ensemble
Claire Chevallier
Roeland Hendrickx en strijktrio
Joel Frederiksen met Phoenix Ensemble Munich
Locatie: Drongen - Merendree - Vinderhoute

 

27-09-2010 Angelika Kirchschlager & Belcea Quartet
Angelika Kirchschlager (mezzosopraan)
Simon Lepper (piano)
Programma:
O. Respighi - Il Tramonto voor mezzosopraan en strijkkwartet
L. van Beethoven - Strijkkwartet in Bes, op. 133 'Grosse Fuge'
W.A. Mozart - Strijkkwartet in  C, KV. 465 'Dissonanten'
E. Chausson - Chanson perpétuelle op. 37 voor piano, sopraan en strijkkwartet
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

28-09-2010 Kaffee Zimmermann
Denis Patkovic (accordeon)
Locatie: Vlaamse Opera

 

28-09-2010 Phoenix Ensemble Munich o.l.v. Joel Frederiksen
Solist: Elise Caluwaerts
Programma:
Fire-Passion in English Lute Song
Composities van o.a. T. Campion, J. Dowland, W. Byrd en T. Morley
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

29-09-2010 Concerto Italiano o.l.v. Rinaldo Allessandrini
Programma:
Musica sacra a Roma
Werk van o.a. A. Melani, S. Fabri, A. Scarlatti en D. Scarlatti
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

30-09-2010 Pascale Platel - C'est moi, le monstre
Concept/spel/regie: Pascale Platel
Dramaturgie: Tobias Kokkelmans
Arrangementen en composities: Sebastian Bradt
Bas: Charles De Keyser
Locatie: Capitole

 

01-10-2010 Angela Hewitt & Junge Deutsche Philharmonie o.l.v. Peter Rundel
Programma:
A. Von Zemlinsky - Sinfonietta
W.A. Mozart - Pianoconcerto nr. 24 in c
A. Schönberg - Verklärte Nacht
B. Furrer - Finishing piece (Belgische creatie)
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

02-10-2010 Venetiaans Bal
De Tuin van Eden... in een ander kleedje
Met o.a.:
Capriola Di Gioia
Chantalla Pleiter en Renske Bakker
Eve Papillon
Glass Duo
Il concerto barocco
Locatie: Handelsbeurs Concertzaal

 

03-10-2010 KidsOdeGand
Muzikale ontdekkingstocht voor kinderen
Met o.a.:
Chantalla Pleiter en Tarik Barri
Claire Goldfarb
Flamenco4kids
...
Locatie: Zwarte Zaal - Bijloke-site

 

04-10-2010 Sidi Larbi Cherkaoui - Babel
Productie: Eastman, De Munt
Coproductie: Fondation d'entreprise Hermès, Etablissement Public du Parc et de la Grande Halle de la Villette (Parijs), Sadler's Wells (Londen), Festival Boulevard (Den Bosch), Festspielhaus (St. Pölten), Grand Théâtre of Luxembourg, International Dance Festival Switzerland - Migros Culture Percentage, Fondazione Musica per Roma (Rome) et Ludwigsburger Schlossfestspiele
Locatie: Capitole

 

05-10-2010 Kaffee Zimmermann
Apsara, die kleine Kammermusik
met Tomma Wessel & Ines Rasbach (blokfluit), Guy Penson (klavecimbel) & Bernard Woltèche (cello)
Locatie: Vlaamse Opera

 

05-10-2010 Kiri Te Kanawa & Julian Reynolds (piano)
Programma:
Werk van onder meer R. Strauss en W.A. Mozart
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

05-10-2010 Sidi Larbi Cherkaoui - Babel
Productie: Eastman, De Munt
Coproductie: Fondation d'entreprise Hermès, Etablissement Public du Parc et de la Grande Halle de la Villette (Parijs), Sadler's Wells (Londen), Festival Boulevard (Den Bosch), Festspielhaus (St. Pölten), Grand Théâtre of Luxembourg, International Dance Festival Switzerland - Migros Culture Percentage, Fondazione Musica per Roma (Rome) et Ludwigsburger Schlossfestspiele
Locatie: Capitole 

 

06-10-2010 ufo = fou!
Unidentified Festival Object!
Project om studenten warm te maken voor klassieke muziek
Locatie: Diverse auditoria in Universiteit Gent & Hogeschool Gent

 

06-10-2010 Carmina Burana : Koor Universiteit Gent, Hogeschool Gent, Artevelde Hogeschool & Belgische Kamerfilharmonie o.l.v. Bart Van Reyn
Programma:
C. Orff - Carmina Burana
Locatie: Kuipke

 

07-10-2010 O Fado!
Eén en al emotie
Raquel Tavares
Cristina Branco
Celeste Rodrigues
Locatie: Capitole

 

Concerten Festival van Vlaanderen in de provincie

23-09-2010/ 24-09-2010/ 30-09-2010 Arsis4 & Marie Hallynck
Programma:
L. van Beethoven - Strijkkwartet opus 18 nr. 6
J. Widmann - Strijkkwartet nr. 1
F. Schubert - Strijkkwintet in do groot opus 163, D. 956
Locatie: St.-Martinuskerk Herzele/ Sint-Laurentiuskerk Ename/ College O.L.V.-ten-Doorn

 

01-10-2010/03-10-2010 Trio Horta
Programma:
F. Schubert - Adagio in mi mol groot opus posthumus 148 Notturno D 897
L. Van Beethoven - Pianotrio in do klein opus 1 nr. 3
F. Mendelssohn - Pianotrio nr. 2 in do klein opus 66
Locatie: Kerk Sint-Blasius-Boekel/ Sint-Eligiuskerk Maarke

 

02-10-2010/ 22-10-2010/ 29-10-2010/ 23-10-2010 Raphaella Smits & Eric Robberecht
Programma:
N. Paganini - Sonate
L. Legnani - Caprices (gitaarsolo)
F. Schubert - Arpeggione Sonate
D. Leisner - Dances in the madhouse
A. Barrios - Concertstuk voor sologitaar
J. Cardoso - Tres piezas
A. Piazzolla - Soledad
Locatie: Sint-Ursmaruskerk Zegelsem/ Kerk Beervelde/ OC 't Klooster Vrasene/ Sint-Gertrudiskerk Wichelen

 

08-10-2010/ 22-10-2010/ 01-10-2010 Het Kamerorkest & Ning Kam
Programma:
Distant Light
W.A. Mozart - Divertimento nr. 2 in B-flat, KV 137
P. Vasks - Vioolconcerto 'Distant Light'
P.I. Tsjaikovski - Serenade voor strijkers in C, opus 48
Locatie: Sint-Bavokerk Gavere/ Sint-Martinuskerk Ronse/ Sportpark Aalter

 

09-10-2010 Frank Heye
Programma:
J. Rheinberger - Sonate nr. 8 in e, opus 132
A. d'Hulst - Scherzo uit de symfonie in e
C. Franck - Prélude, fugue et variation uit 'six pièces'
A. d'Hulst - Voorspel en fuga in g
F. Mendelssohn - Sonate nr. 6 in d
A. d'Hulst - Wiegelied
A. Guilmant - Sonate nr. 2 in d, opus 50
Locatie: Sint-Mauruskerk Wortegem-Petegem

 

16-10-2010/ 17-10-2010/ 03-10-2010/ 08&09-10-2010 Goeyvaerts Trio
Programma:
Mysterious
H. Gorecki - Genesis 1
I. Xenakis - Ikhoor
S. Sciarrino - Codex purpureus
F. Guerrero - Zayin
Voorprogramma: Innamorati di Musica o.l.v. Marc Van den Borre
Locatie: O.L.V.-kerk Geraardsbergen/ Volkszaal stadhuis Oudenaarde/ Kasteel Puyenbrug Wachtebeke/ Kapel APZ Sint-Lucia

 

02-10-2010/ 16-10-2010 Capilla Flamenca
Programma:
In minne syn: muziek van Agricola
Locatie: Sint-Niklaas van Tolentijnkerk De Pinte/ CC Belgica Dendermonde

 

08-10-2010/ 15-10-2010 B'Rock
Programma:
The Fate of Music
J. Eccles - Incidental Music
G. Finger - Music from 'The fate of Troy'
H. Purcell - Suite and songs from 'Dioclesian'
H. Purcell - Ouverture & suite/songs from 'The virtuous wife'
L. Brewaeys - Commission B'Rock (n.a.v. 5 jaar B'Rock)
Locatie: Onze-Lieve-Vrouwekerk Deinze/ Heilig Kruiskerk Heusden

 

17-10-2010 Solisten Brussels Philharmonic
Programma:
Werk van W.A. Mozart, F. Devienne, A. Roussel, J.C. Bach en G. Jacob
Locatie: Museum Dhondt-Dhaenens Deurle

 

22-10-2010 Luc Devos (piano)
Programma:
Muziek van F. Chopin en R. Schumann, n.a.v. 200 jaar geboorte (1810-2010)
Locatie: Museum van Deinze en de Leiestreek Deinze

 

26-10-2010 Vier op een rij - Flanders Recorder Quartet
Programma:
Muzikale hoogmis: Severine Sierens (klarinet) en Gert Jan Scheirs (orgel)
Aperitiefconcert met "Deux Accords Diront'
Anne Niepold, Aline Pohl (diatonische accordeon), Frederik Heirman (trombone), Jo Hermans (trompet), Wietse Meys (baritonsax, basklarinet) en Michel Seba (percussie) 
Vier op een rij - Flanders Recorder Quartet
Venezia, il paradiso di dolci suoni: muziek van o.a. Ciconia de Rore, O. Lassus, G. Gabrieli en A. Vivaldi
Locatie: Sint-Martinuskerk Zomergem

 

07-10-2010/ 16-10-2010 B-Five Recorder Consort
Programma:
Geld Macht Musik, muziek voor de familie Fugger
Locatie: Sint-Barbarakerk Maldegem/ GAC Steenberg Raadzaal Erpe-Mere

 

17-10-2010 Orgelconcert door Olivier Vernet
Locatie: Sint-Willibrorduskerk Knesselare

 

07-10-2010 Liederkreis Kwartet
Programma:
Vocaal kwartet bestaande uit Hilde Coppé, Els Mondelaers, Yves Salens & Jan Van der Crabben
Jan Michiels & Inge Spinette (piano)
R. Schumann - Spanisches Liederspiel opus 74
R. Schumann - Spanische Liebeslieder opus 138
J. Brahms - werk voor piano vierhandig
Locatie: Sint-Laurentiuskerk Lokeren

 

01-10-2010/ 29-10-2010 Plamena Mangova
Programma:
Pianorecital - F. Chopin (Ballade I), F. Liszt, M. Ravel, A. Ginastera (Danses)
Locatie: Studio M Melle/ CC De Plomblom Ninove