Programma 2008

Het thema van de 51e editie, 1001 nachten muziek, draaide om sensualiteit, verbeelding en verleiding. Naar welke muzikanten zou je 1001 nachten kunnen luisteren? Nieuw dat jaar was Festival Made, een experimenteel festival dat in 2008 geheel in het teken van Eine kleine Nachtmusik stond.

 

13-09-2008 OdeGand, openingsfeest van Gent Festival van Vlaanderen
Christian Mendoza Group (België)
Markus Stockhausen & Ferenc Snétberger (Duitsland/Hongarije)
DJ Bigband (Internationaal)
Raquel Tavares (Portugal)
Terre de Flandre (Vlaanderenland)
Solisten van de operastudio (Internationaal)
VRO/Brussels Philharmonic (Internationaal/België)
Shashank & Sanju Sahai (India)
Satyr’s Band (Internationaal)
De Wijdere Wereld van Water (België)
Pierre Anckaert Trio (België)
Jojito Hirota & His Taiko Drummers (Japan)
Orquesta Tipica Imperial (Argentinië)
Glass Duo (Polen)
Ausonia (Internationaal/België)
1001 liefdes (België)
12 Tiempos de Amor (Spanje/België)
Ning Kam (Singapore)
Lise de la Salle (Frankrijk)
Egschiglen (Mongolië)
Soundscape 1001 nacht (België)
Brassafrik (België)
Adesa (Ghana)
Panta Rhei Gent (België)
T.O.K Brass & Rhythm Band (Nederlandse Antillen)
Slotspektakel: Maesha Brueggergosman/Collegium Instrumentale Brugense o.l.v. Guy Van Waas Centrum Gent

 

14, 15, 16-09-2008 les Ballets C de la B 
Alain Platel – Pitié!
Concept en regie: Alain Platel Fabrizio Cassol: muziek gebaseerd op de Mattheuspassie van J.S. Bach
Locatie: Vlaamse Opera

 

15-09-2008 Concerto Köln 
Solist: Christoph Prégardien
Programma:
G.F. Händel – Arrival of the Queen of Sheba HWV 67 uit Solomon
J.S. Bach – Meine Seele Rühmt und preist BWV 189
G.F. Händel – Sinfonia HWV 339 in B – Suite voor trompet en orkest in D ‘Water’
F. Durante – Concerto voor strijkers en b.c. Nr.1 in f
J.S. Bach – Ich habe genug BWV 82
Locatie: Sint-Baafskathedraal 

 

16-09-2008 Kaffee Zimmermann 
Toon Fret (dwarsfluit), Elise Simoens (pianoforte), Bernard Woltèche (cello)
Programma:
J. Haydn – Trio in sol groot Hob.XV:15
C.P.E. Bach – Sonate in la klein H. 562 voor fluit solo
L. van Beethoven – Zeven variaties op het thema ‘Bei Männern, welche Liebe fühlen’
I.J. Pleyel – trio in sol groot op.14 nr.2
Locatie: Vlaamse Opera

 

18-09-2008 Orchestra of the Age of Enlightenment 
Viool en directie: Rachel Podger
Programma:
G.P. Telemann – Tafelmusik / Ouverture in e
J.S. Bach – Vioolconcerto in a
J.G. Pisendel – Concerto in D voor twee hobo’s, fagot, 2 violen en orkest
A. Vivaldi – Vioolconcerto in D opus 4 nr.11
J.D. Zelenka – Hypochondrie
J.S. Bach – Concerto voor 3 violen
Locatie: Vlaamse Opera

 

20-09-2008 King’s College Choir
Orgel en directie: Stephen Cleobury
Programma:
C. Tye – Gloria uit Missa ‘Euge bone’
J. Taverner – Dum Transisset Sabbatum
T. Weelkes – When David Heard O. Gibbons – O clap your hands together
J.S. Bach – Werk voor orgel solo
S. Rachmaninov – Magnificat and Nunc cimittis
F. Poulenc – Quatre motets pour le temps de Noël
J.S. Bach - Werk voor orgel solo
C. Stanford – Three Latin Motets
H. Howells – Take him, earth, for cherishing
R. Vaughan Williams – Credo uit Mass in g
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

22-09-2008 L’Arte Dell’Arco 
Klavecimbel en directie: Christopher Hogwood Viool en concertmeester: Federico Guglielmo
Programma:
A. Vivaldi – L’Estro Armonico Opus 3
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

23-09-2008 Kaffee Zimmermann 
Quel Beau Jour – muziektheater rond Marie-Antoinette Anne Cambier (sopraan), Ann Fierens (harp), Michaël Pas
Liederen van Hinner en Boely
Locatie: Vlaamse Opera

 

24-09-2008 Recital Jahida Wehbe & Osama Abdulrasol Ensemble 
Zang en composities: Jahida Wehbe Qanun en composities: Osama Abdulrasol
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

25, 26, 27-09-2008 Zefiro Torna & Dick Van Der Harst 
Compositie: Assim (Dick Van Der Harst naar Jakob Obrecht)
Bewerking en concept: Dick Van Der Harst
Muziek: Zefiro Torna & Het Nieuw Gents Stadsblazercollectief
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

25-09-2008 Junge Deutsche Philharmonie o.l.v. George Benjamin 
Solist: Elizabeth Connell
Programma:
R. Wagner – Ouverture tot Parsifal
O. Messiaen – Chronochromie
G. Benjamin – Palimpsests
R. Wagner – Trauermarsch en Finale uit Götterdämmerung
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

26-09-2008 Jongerenhappening 
(Klassieke) muziek op maat van 17- en 18-jarigen
Blindman Atonor en Erwin Stache Satyr's Band
Locatie: Koninklijk Conservatorium Gent, Aula Universiteit Gent, Sint-Barbarakerk

 

27-09-2008 Festival Made 
Bianco Nero Ensemble
Nadar Ensemble
Hermes Ensemble
Erwin Stache Feat. Atonor
Rec Radiocentrum
Walter Hus
Chantalla Pleiter: De Bespeelbare Stad
Tomma Wessel & Shila Anaraki
Berlinde Deman
Oxalys
N Collective
Craenen, Anaraki, Baeyens Atonor
Dj Jérôme Porsperger
Locatie: Oud Gerechtsgebouw Gent & Cercle Royal Artistique et Littéraire

 

28-09-2008 Festival Avanti 
Muzikale fietstocht BASta!
Tribe Seny Touré & Womberé Zimbello
Fagottenkwartet Phenix o.l.v Dirk Noyen
Mariachi El Sol
Simoens Trio Kryptos Quartet
Brassband Zele
RadioKUKAorkest
Erwin Stache
Saint-Michael’s Bigband
Carmen Fernandez & Ulrich Gottwald
Benedicte Maurseth & Knut Hamre
Ghalia Benali
Ensemble Pulse
Gabriel Rivano Quintet
Diverse locaties langs de Kastelenroute in Oost-Vlaanderen 

 

29-09-2008 Eersteklasconcerten
Berline Deman, An Raskin, Ann Fierens
David Drexler – Dig This
Berlinde Sofia Gubaidulin – Et Exspecto
Tarquinio Merula – Sonata Cromatica
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

30-09-2008 Kaffee Zimmermann 
Aspara – Die kleine Kammermusik Solisten: Tomma Wessel, Ines Rasbach, David van Bouwel
Locatie: Vlaamse Opera

 

30-09-2008 Recital Elzbieta Szmytka & Levente Kende 
Programma:
F. Chopin – Liederen Op. Posth. 74
F.Chopin – Nocturne Nr.1 in bes Op.9 N°1, N.19 in e. Op.72 N°1 (Opus posth.), Nocturne in cis (Opus posth.)
Locatie: Pacificatiezaal, Stadhuis

 

1 & 2-10-2008 Velma 
Requiem
Locatie: Kunstencentrum Vooruit

 

2 & 3-10-2008 Igudesman & Joo 
A Little Nightmare Music
Locatie: Koninklijk Conservatorium Gent

 

03-10-2008 Koninklijk Concertgebouworkest Amsterdam o.l.v. Daniele Gatti 
Programma:
L. van Beethoven – Symfonie nr. 6 in F Op. 68, Pastorale
B. Bartók – Concerto voor orkest
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

04-10-2008 UBS Verbier Festival Chamber Orchestra 
Viool en directie: Joshua Bell
A. Vivaldi – Le Quattro stagioni
F. Schubert – Der Tod und das Mädchen (arr.G. Mahler)
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

04-10-2008 Jóhann Jóhannsoson
Fordlândia
Locatie: Sint-Barbarakerk