Programma 2007

In 2007 vond de 50e editie van Gent Festival van Vlaanderen plaats. Tijdens deze verjaardag werd teruggekeken op 50 jaar festival. Welke belangrijke (muzikale) gebeurtenissen hebben zich voorgedaan in deze periode? Wat is er veranderd in 50 jaar tijd? Ook werd er vooruit gekeken en brachten de grootste artiesten meesterwerken waarmee ze opnieuw geschiedenis schreven.

 

15-09-2007 OdeGand, openingsfeest van Gent Festival van Vlaanderen
Soweto Gospel Choir (Zuid-Afrika)
Roby Lakatos (Hongarije)
Defilharmonie (België)
Olivier Vernet (Frankrijk)
Marie & Sophie Hallynck (België)
Cuarteto ‘El Arrastre’ (Argentinië)
Nadja Räss (Zwitserland)
La Hispanoflamenca (Internationaal)
Theodossii Spassov & Nikola Iliev (Bulgarije)
Hopkinson Smith (Zwitserland)
La Morra (Zwitserland)
Arab Orchestra of Nazareth (Israël)
Argentina Santos (Portugal)
Luthomania (Internationaal)
Solisten van de Operastudio (België)
Raymond Van Het Groenewoud in ’t klassiek (België)
The Duet (Israël)
Flat Earth Society & Esther Lybeert (België)
Marc Moulin (België)
Panta Rhei Gent (België)
Tango 02 (België)
Kubu Traditional Dancers (Zuid-Afrika)
Alphoorntrio (Nederland)
Tone Clusters (België)
Orkestar Braka Kadrievi (Macedonië)
Slotspektakel: Barbara Hendricks/ Magnus Lindgren Quartet
Locatie: Centrum Gent

 

15,16, 22, 23, 29, 30-09-2007 en 6, 7-10-2007 Muziekjes en Kroniekjes
Muzikaal parcours op het ritme van talrijke verhalen en muziekfragmenten.
Het parcours loopt langs Gentse operadiva’s, muziekexperimenten en een vleugje orgel
Locatie: Centrum Gent

 

17-09-2007 Collegium Vocale Gent & I Solisti del Vento o.l.v. Philippe Herreweghe
Edward De Geest: orgel
Programma:
Anton Bruckner – Equale n°1, Ave Maria, Christus factus est, Os justi, Equale n°2, Locus iste,
Libera me Domine. Messe in e minor
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

18-09-2007 Kaffee Zimmermann
La Caccia – werk van Corelli en Loeillet
Locatie: Vlaamse Opera

 

18-09-2007 Orchestre National de France o.l.v. Kurt Masur
Joshua Bell: viool
Concertmeester: Sarah Nemtanu
Programma:
F. Mendelssohn-Bartholdy – Vioolconcerto in e
A. Bruckner – Symfonie nr.7 in E
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

19-09-2007 Huelgas Ensemble o.l.v. Paul Van Nevel
Programma:
M. Rossi – Madrigalen
Locatie: Sint-Barbarakerk

 

23-09-2007 Festival Avanti
’T Brabants Fietsharmonisch Orkest
Marvellous Gospel Singers
Triatu
Mediva
Miklós Perényi & Denes Várjon
Encantar
Kubu Traditional Dancers
Tony Di Napoli
Hans van Koolwijk
Alphoorntrio Edelweisskapelle
Muziekdoosjes – Moniek Darge
Aurélaferia
I Solisti Del Vento
Tine Vandenbussche
Dirk Moelants
Diverse locaties in o.a. Zwijnaarde – Gavere

 

25-09-2007 Kaffee Zimmermann
Scherzi Musicali – aria’s en madrigalen van G. Caccini
Locatie: Vlaamse Opera

 

25-09-2007 La Petite Bande o.l.v. Sigiswald Kuijken
Programma:
C. Monteverdi – De Mariavespers
Locatie: Sint-Baafskathedraal

 

27-09-2007 Ensemble Rafik El Maai & Graindelavoix o.l.v. Björn Schmelzer
Programma:
Cantigas de Santa Maria
Locatie: Gravensteen

 

28-09-2007 Jongerenhappening
Graindelavoix & Rafik el Maai
Triatu
Spectra Ensemble
Locatie: Sint-Barbarakerk, Vlaamse Opera, Koninklijk Conservatorium

 

28-09-2007 Spectra Ensemble o.l.v. Filip Rathé
Sopraan: Ann de Renais
Orgel: Edward De Geest
Programma:
L. Goethals – Concierto de la luz y las tinieblas
C. Vivier – Bouchara
K. Goeyvaerts – Zum Wasserman
Locatie: Koninklijk Conservatorium Gent

 

29 september, 3, 4, 5 en 6 oktober 2007 Crew o.l.v. Eric Joris
O_Rex: Oedipus Rex revisited
Locatie: Kunstencentrum Vooruit

 

30-09-2007 De Queeste
Zoektocht naar Vlaams muzikaal erfgoed in de provincie Oost-Vlaanderen
Diverse locaties in de provincie Oost-Vlaanderen

 

01-10-2007 Eersteklasconcerten
Muzikaal parcours voor kinderen uit het eerste leerjaar
Tomma Wessel: blokfluit
Laura Maes: gitaar
Heleen van Haegenborgh: piano
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

01-10-2007 Anima Eterna o.l.v. Jos van Immerseel
Piano: Claire Chevallier
Programma:
G. Gershwin – An American in Paris
F. Poulenc – Concerto in d voor twee piano’s en orkest
M. De Falla – El sombrero de tres picos
Locatie: NTGent

 

02-10-2007 Kaffee Zimmermann
La Caccia – Werk van Corelli en Loeillet
Locatie: Vlaamse Opera

 

02-10-2007 Monteverdi Choir/Orchestre Révolutionaire Et Romantique o.l.v. John Eliot Gardiner
Programma:
J.C. Bach – Es erhub sich ein Streit
J.S. Bach – Ich lasse dich nicht
J.S. Bach – Es erhub sich ein Streit
J.C. Bach – Unsres Herzens Freude hat ein Ende
J.S. Bach – Nun ist das Heil und die Kraft
J.S. Bach – Herr Gott, dich loben wir
J.C. Bach – Lieber Herr Gott, wecke uns auf
J.S. Bach – Man singet mit Freunden von Sieg
Locatie: Muziekcentrum De Bijloke

 

03-10-2007 Puzzled
Zefiro Torna/Zoo – Thomas Hauert
Multimediale voorstelling gebaseerd op oude muzikale raadsels
Locatie: NTGent

 

03-10-2007 Housemusic
Jongeren van 300 studentenkoten ontvangen hun vrienden en hosten een klassiek miniconcert in hun leefruimte - de muziek wordt gebracht door leeftijdsgenoten
Diverse locaties Gent

 

04-10-2007 Boreas
Productie: Lod
Muziek: Ensemble Impetuo Anthony Caillet, Nicolas Desvois, Jérémie Dufort en Izumi Yamada
Voorstelling van Dominique Pauwels en Karine Pontiès over de wind als onzichtbare kracht
Locatie: Kunstencentrum Vooruit

 

04-10-2007 Orphei Drängar/Brazz Brothers o.l.v. Robert Sund
Sopraan: Jeanette Bjurling
Orgel: Andrew Canning
Programma:
Estnischer Choral – Oh Kristus valgus oled sa
A. Söderman – Kyrie und Domine
P. Cornelius – Ach, wie nichtig, ach, wie flüchtig
R. Eespere – Glorificatio
J.M. Förde – The Call-The Dome
A. Ibrahim – The Wedding
R. Sund – Resan till Nineve (Belgische creatie)
Locatie: Sint-Baafskathedraal